SPIKEBALL SET

Kód: SPIKEBALL
1 790 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Rychlá, zábavná a prostorově nenáročná hra pro čtyři hráče, to je Spikeball / Roundnet. Ideální na zahradu, louku, pláž, ale klidně do tělocvičny nebo třeba do větší garáže. Princip hry je velice jednoduchý - za pár minut to máte v malíku. Pravidla a video najdete níže. Spikeball set obsahuje vše, co pro hru potřebujete a je to aktivita vhodná pro všechny věkové skupiny. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Spikeball set obsahuje všechno, co ke hře roundnetu potřebujete sbalené do kompaktního vaku na záda. Konstrukci se sítí jednoduše složíte a za pár chvil můžete začít hrát. Balení obsahuje:

 • 5 nožiček
 • 5 rimů (částí oválné konstrukce)
 • napínací síťku
 • 3 míčky (hraje se vždy s jedním, dva jsou tedy náhradní)
 • praktický vak na záda s kapsou
 • návod k sestavení setu

 

Jak hrát Spikeball?

 • Hraje se 2 na 2, týmy stojí naproti sobě, síť je uprostřed a hřiště prakticky všude okolo
 • Hra začíná podáním = nadhozením a odpalem míčku na síť (nataženou dlaní, stejně jako při volejbalu) směrem na protihráče, který stojí na opačné straně sítě. Od této chvíle mají všichni hráči volnost a mohou se libovolně pohybovat kdekoliv kolem sítě.
 • Tým má maximálně 3 doteky na zpracování míče, tím třetím jej zase musí odpálit na síť, ideálně tak, aby jej soupeř nedokázal zpracovat. Výměna probíhá dokud jeden z týmů míč nepokazí. Systém hry se tak velice podobá volejbalu nebo nohejbalu. 
 • Bod se počítá, pokud míč dopadne na konstrukci setu, na zem nebo se dvakrát po sobě dotkne sítě.
 • Pro lepší pochopení se podívejte na video v příslušné záložce, z toho vám to bude hned jasné ;)

 

Věděli jste, že roundnet je oblíbenou aktivitou hráčů Ultimate frisbee? Rádi touto hrou vyplňují volný čas mezi zápasy a na turnajích tak často můžete vidět hned několik Spikeball setů a žluté míčky poletující vzduchem. Obzvlášť velká zábava je hra na pláži, kdy hráči za míčkem skáčou "ryby" apod.

 

Spikeball vs Roundnet

Narazili jste v popisku výše na tyto dva názvy a jste z toho lehce zmateni? Nemusíte být - jsou to dvě označení pro jednu a tu samou věc. Podobně jako třeba frisbee a létající disk. Roundnet je obecný název pro sport, Spikeball pak obchodní značka, která vyrábí a prodává výbavu na roundnet. Spikeball je rozhodně zažitější a rozšířenější pojem.

 

Pokud vás Spikeball zaujal natolik, že byste se mu rádi věnovali na vyšší než pouze rekreační úrovni, mrkněte na web českého roundnetu. Probíhají pravidelné tréninky, pick-up hry i turnaje. 

 

Než se potkáte s dalšími nadšenci do tohoto sportu, můžete si prostudovat oficiální pravidla roundnetu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Roundnet
? Výrobce: Spikeball
Položka byla vyprodána…

Jak hrát Spikeball

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: