Začíná DGC JBC Tour 2023!

Discgolfová DGC JBC TOUR 2023 zavítá na 7 hřišť Libereckého kraje

 

Discgolfový hod skrz stromy DGC JBC(Jablonec nad Nisou, 10. 3. 2023) Regionální série discgolfových turnajů pro amatéry a pokročilé DGC JBC TOUR proběhne v roce 2023 na 7 discgolfových hřištích v Libereckém kraji. Očekávanou novinkou se stane hřiště Grabštejn, které bude v rámci této série slavnostně otevřeno.

 

Turnaje celé discgolfové tour budou probíhat v období od března do června 2023 na discgolfových hřištích na Smržovce, na Grabštejně, v Liberci, Příchovicích, Bedřichově, Frýdlantě a v Jablonci. Hřiště v jabloneckém Srnčím dole je poslední zastávkou DGC JBC TOUR a zároveň základnou organizujícího Discgolf Clubu Jablonec, z.s..

 

“Turnaje chceme dělat tak, aby byly hlavně zábavné a motivující pro začínající hráče. Budeme se snažit, aby i úplní začátečníci získali co nejvíce nových zkušeností z kontaktu s pokročilými zkušenými borci.” vysvětluje Tomáš Nejedlý, ředitel turnajové série a předseda spolku Discgolf Club Jablonec.

 

Discgolfový koš - západ slunceKaždý z turnajů bude hrán ve formátu na dvě kola, většinou 2×10 jamek, a to ve všední den odpoledne po práci, většinou čtvrtek. Výjimkou je pouze hlavní turnaj této sezony Grabštejn Open 2023, který bude celodenní a v neděli. Tento turnaj bude rovněž zaregistrován jako PDGA-C, bude tedy splňovat normy mezinárodní discgolfové asociace. Po každém turnaji proběhne losování mezi všemi hráči o hodnotné ceny od sponzorů.

 

K účasti stačí jednoduchá registrace na konkrétní turnaj na idiscgolf.cz, webu České asociace discgolfu sdružujícím discgolfové turnaje z celé ČR. Informace o DGC JBC TOUR 2023 najdete na webu Discgolfového Clubu Jablonec na adrese Discgolfers.cz.

 

“Discgolf je volnočasová sportovní aktivita, která zažívá v posledních letech v Česku velký rozmach. Je vhodná pro všechny věkové kategorie a zároveň finančně nenáročná jak na vybavení, tak na vlastní hru. Stačí vám pouze speciální frisbee disk, téměř všechna hřiště jsou veřejně přístupná bez poplatku za hru,” doplňuje jablonecká discgolfistka Lucie Nováková z klubu DGC JBC.

 

Termíny turnajů DGC JBC TOUR 2023

  1. 3. - Smržovka
  2. 4. - Grabštejn
  3. 5. - Liberec
  4. 5. - Příchovice
  5. 6. - Bedřichov
  6. 6. - Frýdlant
  7. 6. - Jablonec nad Nisou

 

Kontakt pro média

PharmDr. Tomáš Nejedlý, Ph.D.

ředitel DGC JBC TOUR

předseda Discgolf Club Jablonec, z.s.

 

724 083 204

[email protected]