MČR v DiscGolfu 2017 - Reportáž a fotky

Jeden z vrcholů letošní sezony české discgolfové ligy, mistrovství České republiky, je minulostí. O víkendu 18. a 19. 6. se v Kadani o titul mistra republiky utkalo 86 hráčů, poprvé ve všech šesti kategoriích, které jsou pro českou ligu otevřeny, a hned v pěti z nich se z vítězství radovaly nové tváře.

Hřiště s celkovou délkou 2280 metrů a PARem 62 bylo díky dobrovolníkům z klubu DGC Ultimo Kadaň perfektně připraveno již ve čtvrtek před turnajem, čehož velká část hráčů využila k tréninku. V pátek proběhl v přilehlé sportovní hale hráčský meeting, kde byli všichni přítomní informováni o nástrahách a záludnostech místního hřiště.

Chladnější a větrné počasí přivítalo hráče v sobotním prvním kole. Těžké hřiště některé hráče opravdu potrápilo, na druhou stranu byly k vidění i výborné výkony. Nejlépe se s prvním kolem popasovali junioři Jakub Knápek a Jakub Zdráhal, kteří shodně zahráli 57 a Kryštof Novák 59.v kategorii open. Mezi ženami se vedení ujala Eva Králová, v kategorii master Jiří Brožek, grandmaster Karel Hlava a Jan Janků v kategorii junior 3.

V odpoledním druhém kole vítr lehce zesílil, což opět promíchalo hráče v prvních skupinách. Do vedení se v open dostal Michael Rádl po výkonu 58 a v juniorech se ve vedení osamostatnil Jakub Zdráhal, jemuž na záda dýchal Šimon Galia s nejlepším výkonem druhého kola 57 hodů.  Sobotní večer hráčům zpestřily dovednostní soutěže v puttování, hodu na vzdálenost a rolování disku na cíl.

Nedělní dopoledne rozhodlo o 20 postupujících do semifinále kategorie open a pěticích finalistů v ostatních kategoriích. Jakub Knápek bezchybným výkonem 52 hodů ustanovil nejlepší kolo víkendu. Semifinále na 9 jamek přineslo opět výborné výsledky, když nejlépe zahrál Jakub Novotný 25 hodů a zajistil si tak místo mezi pěticí finalistů.

Všichni do té doby vedoucí hráči své vedení nepustili, premiérové mistrovské tituly si tak odvážejí Eva Králová, master Jiří Brožek, Martin Štípek v kategorii do 12 let a svůj již 3. titul mistra republiky junior Jakub Knápek.

Početná skupina diváků finále open byla svědkem dramatického boje až do posledních jamek. Jakub Novotný, Jan Veselý a Michael Rádl se drželi v závěsu za vedoucím Kryštofem Novákem a přetahovali se o druhé místo. Před poslední jamkou byl druhý Rádl pouze o hod před Novotným. Ten však šanci nevyužil, a tak bral společně s Veselým dělené třetí místo. Kryštof Novák své vedení s přehledem kontroloval a slaví tak svůj premiérový titul mistra České republiky.

  

 
  

>> Fotogalerie na facebookové stránce turnaje <<

 

Turnaj byl celkově velice vyvedený, a to zejména díky kvalitní přípravě hřiště ze strany lokálních organizátorů - klubu DGC Ultimo Kadaň, a podpoře našich partnerů (Latitude 64°, CADG, město Kadaň, Blig, rádio Beat a další), kterým tímto velice děkujeme.

  

Těšíme se na viděnou na dalším discgolfovém turnaji! 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení