HRÁT ČI NEHRÁT?

Toť otázka, kterou si určitě v dnešní době klade nejeden discgolfista. Odpověď není jednoduchá ani jednoznačná. Sepsali jsme pro vás článek, který vám možná v rozhodování pomůže. Nebo taky ne :) Na blogu UDiscu právě vyšel článek

 

Mnoho z vás si v posledních dnech jistě klade otázku, jestli je bezpečné nebo morálně etické jít si zahrát kolečko discgolfu. Na blogu UDiscu právě vyšel článek, který se touto otázkou zabývá a pro ty, kteří nejsou tak silní v anglickém jazyce se vám ho pokusíme v krátkosti interpretovat a přihodit pár vlastních myšlenek a doporučení, která jsou specifická pro naše prostředí, respektive pro konkrétní omezení, která v současnosti platí v ČR.

Asi nikomu nemusíme opakovat, že veškeré sportovní turnaje, nejen discgolfové, jsou v současnosti zakázány na dobu neurčitou. To platí jak pro ČR, tak i pro řadu dalších zemí. I světová asociace PDGA se do odvolání rozhodla nezaštiťovat žádné turnaje na celém světě. Důvody jsou logické.

Většina z nás však má teď více volného času a obzvlášť ti, kteří mají DG hřiště v blízkosti, určitě řeší dilema, jestli vyrazit na kolečko nebo ne. A začínající jaro nutí k přemýšlení o to víc.

Kluci z UDiscu podrobně prostudovali doporučení Světové zdravotnické organizace a zeptali se také zkušeného profesora mikrobiologie. Vzhledem ke složitosti a závažnosti situace však nelze přijít s žádným jednoznačným doporučením, jestli discgolf hrát nebo ne.

Vzhledem k tomu, že discgolf je venkovní a nekontaktní sport a vycházky do přírody vyloženě zakázané nejsou (naopak jsou důležité pro lidské zdraví), hra discgolfu by za určitých okolností měla být taktéž v pořádku. ALE je přitom potřeba používat zdravý rozum a důrazně doporučujeme řídit se následujícími pravidly:

  1. 1. Vyrážejte jen na hřiště, která jsou v přírodě, nejsou tolik frekventovaná a kde se budete moci zaručeně vyhnout blízkému kontaktu s ostatními lidmi (např. Běchovice, Králíky...)
  2. 2. Po cestě na hřiště noste roušku (nebo si jinak zakryjte nos a ústa) a vyhněte se kontaktu s dalšími lidmi. Pokud se na hřiště nedostanete jinak než prostředkem hromadné dopravy, raději hru oželte.
  3. 3. Hrajte sólo nebo s osobami nejbližšími, se nimiž sdílíte domácnost (zkrátka prskáte na sebe tak jako tak :))

 

Pokud se i přesto rozhodnete hrát s ostatními lidmi (typicky s kamarády):

  • - hrajte v minimálních skupinkách (tři už jsou skoro moc)
  • - noste roušky
  • - snažte se držet si neustálý odstup
  • - neplácejte si ani jinak nepodávejte ruce
  • - dotýkejte se pouze vlastních disků
  • - ideálně hrajte v rukavicích (Friction Gloves teď získávají další funkci)
  • - neuškodí preventivně si před i po hře umýt a vydezinfikovat disky

 

Podtrženo, sečteno, chovejte se prosím maximálně zodpovědně k sobě i svému okolí. Ano, spousty z nás si teď asi discgolf nějakou dobu pořádně nezahraje, ale čím striktnější a zodpovědnější budeme všichni v dodržování nastavených pravidel, tím dříve snad budeme opět moci vyrazit ven, potkat se s kamarády a společně zase zvesela házet bomby a drancovat řetězy :)

 

Do následujících dnů a týdnů všem přejeme hlavně pevné zdraví a pozitivní myšlení.

 

Ultimo tým

 

PS. V příštím článku se vám pokusíme poradit, jak z discgolfu nevypadnout, i když v těchto dnech nemáte možnost dostat se na hřiště nebo to nechcete riskovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení